Truva Gençlik
Cabal Online tanıtım Uyeol
Truva Gençlik
Cabal Online tanıtım Uyeol
Truva Gençlik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pagerank

AnasayfacanlıtvAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Cabal Online tanıtım

YazarMesaj
#.:$eF:.#
Sözelcimoderatör
Sözelcimoderatör
#.:$eF:.#

Cabal Online tanıtım 111
Rep LwL : 10

Cabal Online tanıtım Empty
MesajKonu: Cabal Online tanıtım   Cabal Online tanıtım I_icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 12:37 pm

öncelikle cabal online ne dir ve karakterler ne yapar.
oyunun genel hikayesi bugunden cok daha ilerideki bir tarih kiyamet kopmus ve bazi insanlar hayatta kalarak yeniden olusum icindeler kiyametten sonra bazi mutasyonlar sayesinde insanlar icindeki dogal guclerini kesvetmis ve o gucleri arttirmak icin bir takim esyalar uretmistir oyunda 2 gorus vardir procyon ve capella lvl 95 te gorusunuzu secerek savasa baslayabiliyorsunuz tabi su siralar durgun cunku herkes kasmakla meskul eski oyuncularda banladin bug yuzunden
nise devam edelim oyunda koxp ve benzeri bir sey varmi ben sahsen raslamadim ama olsada sunu unutmayin her 10 lvlda 1 mecburen yapilmasi gereken questler var yoksa ozellikleriniz acilmiyor eger macro varsa adam macroya birakir ve lvl 150 oldu diyelim sonucun itibari ile evet guclu ama ozellikleri eksik olan bir karakter olmaz questleri yapmak zorunda e questleri yapmasi zaten nerede ise kastigi kadar vaktini alacak bir karakteri kasmak 1 ay civarinda questlerin toplamini yapmak 2 hafta alir e 2 haftada macro alsa yani sonuc = ha koxp ya dagil sonucta ayni hizda kasiyorsunuz sadece o bilg basinda degil ... buda oyundan zefk almamasi ve tecrubesiz olmasi anlamina geliyor ki dedigim gibi ben boyle bir sey gormedim. simdi gelelim oyuna.
oyundaki karakterler

wizard = büyücü ( oyundaki en yuksek vuruş gucune sahiptir ama en dusuk defansada )
warrior = savaşçı ( dayanikli ve guclu ama yawas bir karakter )

blader = kiliç ustasi ( warrior kadar dayanikli degil ama ondan daha hizli ve cevik )

force archer = okcu ( wizard tan turetilmiş bir karakter daha hizli ama daha az vurur )

force blader = tek el kilic ustasi yada warlock da diyebilirsiniz ( blader dan turetilip wizardla birlestirilmistir cok cevik degil cok dayanikli degil ama debuff ve stun skilleri kullanir agirlikli )

force sheilder = defansive warrior yani tank deyimi ( warrior dan turetilip archer ile birlestirilmisitir agir ve cok az demage alir ama az hasar verir )

evet geldik kisa yollara:

c = character window
m = map
t = quest window
ı = inventory
k= skill wndow

evet simdi oyunun genel yapisi

oyunda 150 lvl olmasina ragmen normal bildigimiz lvl haricinde skill rütbesi vardir ve o rütbenin lvllari diye bir sey var yani oyun 2 asamadan oluyor bir normal character lvl birde skill rütbe ve rütbe lvllari var oyunda skill rütbesi her zaman on planda tutuluyor neden diye dersiniz cunku skill rütbeniz arttikca daha yeni ve güclü skiller acilir mesela dusunun lvl 100 olmussunuz ama skill rutbeniz dusuk karsinizdaki lvl 70 ama skill rutbesi yuksek ozaman siz lvl 100 olsanizda olursunuz her skill rutbe atlayisinizda ekstra can - buyu gucu - statlar aliyorsunuz defance attack magic attack da artiyor.

şimdi ingilizce tanimlamalara gelelim
rütbe = rank artik rank olarak kullanacam

skill ranklar sunlardir:
novice
apperentice
regular
exper
a.exper
master
a.master
g.master
copleter
transcender

evet ranklarida ogrendigimize gore skill gruplarina gecelim

2 ana skill grubu vardir biri sword diger magic ve her karakterde olan upgrade ve special skiller gruplari

once basitlerinden baslayalim
special skill grubu en basitidir hic bir sey satin almaniz yada bir harcama yapmaniz gerekmez her 10 lvlda 1 size lvl up questi verecektir oyun ve onun sayesinde special skill grubunda yeni skiller yada olagin skiller yukselecektir

simdi gelelim karasik kisma
ana skill grubu nedir ne ile baglantili calisir

wizard ve archer characterlerinin ana skill grubu magictir

blader, warrior , force shilder, force blader bu characterlerin ana skill guru ise swordtur fakat force sheilder ve force blader ayni zamanda magic de kasmak zorunda aslinda zorunda degil ama kendiliginden kasiliyor oyunun gidisati buna itiyor characteri boylece diger var olan magic ozelliklerini kullanabiliyor

ust tarafta size ranklari saymistim simdi mesela bir wizardi ornek alirsak
her rank atlayisinda yani magic skill grubu noviceden apperentice ye atladiginda yeni skilleri acilir ayni zamanda upgrade skill grubunda da passive skiller acilir passive ne demek kullanamayacaginiz skiller onlar size ozellik katar hp, defance, attack, mana gibi ozellikler

simdi skill rankin onemini az cok anladiniz sanirim ne kadar cok skill rank okadar cok hp defance attack mana vs vs vs ve unutmayin her charakter double trans olmak zorunda yoksa gucsuz kalir double yada dbl trans nedir hem sword hem magic transclader olmasi demek bazilari once magic kasar sonra swrod basilari once sword sonra magic bazilarida ikisini birlikte yurutur bu sectigi karaktere gore degisir

evet şimdi gelelim fasulyenin faydalarina dedikki skill rank cok onemli normal lvldan daha onemli peki bunu nasil daha hizli arttiririz işte burada soyle bir gidişat soz konusu lvl 40 a kadar bodozlama lvl kastiktan sonra lvl 40 ta giyebileceginiz aramid adept armorlar ve adept silahlar takilar kullanabiliyorsunuz adept nedir diye sorarsaniz mesela bir esya ornegi yaziyorum bureya

aramid martialsuit adept +3
Skill exp Per skill +3

şimdi
aramid = zirh türü
martialsuit = hangi karaktere ait oldugunu gosteriri ( wizard ve blader )
adet = skill exp kazandirir
+3 = armorun + kac oldugu
skill exp per skill +3 = en onemli alan

yani her yaptiginiz vurus ama skill vurus icin +3 skill exp alacaksiniz demektir

simdi lvl 40 tan sonra bu esyalari edindiginizde ne farkedecek soyle soylim arkadasla deneme yaptik 100 de 100 hatta 150 kadar fazla artis gostermekte skill rank boylece kolayca yeni skiller ve ozelliklere sahip oluyorsunuz

peki bu adept esyalarin en sonu nedir ve + kac en fazla alirim diye sorarsaniz

armorlar

adept suit = +4 skill exp
adept glove = +4 skill exp
adept boot = +4 skill exp
adept helm = +4 skill exp

silahlar

adept tek el silah = +4 skill exp 2 tane kullanilir
adept cift el silah = +8 skill exp

takilar

adept amulet +3 = 10 skill exp
adept ring +3 = 5 skill exp 2 tane kullanilir

bu yazdigim esyalar son nokta bunlarin daha dusukleride var zaten lvl 40 ta bunlari giyemiyorsunuz bunlar 85 ten sonra bilginiz olsun diye yaziyorum son noktasi ne diye sonucta toplaminda +44 skill exp alabiliyorsunuz her vurusunuz da buda citti bir ramak demektir bu esyalar sayesinde lvl 75 80 transcender gorebilirsiniz ben transcender lvl 103 te oldum cunku bilmiyordum adept elbiseleri lvl 62 de ogrendim

evet son bir not yazim size

growht goal diye bir hata ile karsilarsirsaniz onunda sebebi sudur c ye yani character windowa bastigimizda ustte soyle bir sey goruruz

growath lv. 10 str 25 dex 25 int 30

bu bir ornektir sadece
growath in gostermis oldugu statler her lvl 10 da tuturmaniz gereken statlardir tuturmazsaniz special skill grubunda eklenecek yada update olacak olan skiller update olmazlar yada gelmezler ve yeni bir quest alamazsiniz o statlari tuturana kadar bu surec lvl 60 a kadar devam eder sonra biter ama lvl 60 a kadar growath i tuturmak zorundasiniz ...

birde dummy muhabbeti var bloody ice desert cream ve green despire sehirlerinde bulabileceginiz dummyler traning dummy yani onlar skill kasmak icindir fakat noviceden sonra yani aperrentice skill rankindan itibaren dummylerde skill kasabilirsiniz ama nasıl diye derseniz su sekilde her atladiginiz skill ranki yani mesela noviceden apperenticeye atladiniz zaman dummy ye gidip bir skillinizle surekli vurmaya basliyorsunuz ve aperrenticenin %40 ina kadar kasabiliyorsunuz dummyler normal lvl experiance vermez her vurdugunuzda 0 exp gain yazar ama k ya basip ana skill rankiniza bakarsaniz mavi cizginin her vurusta ilerledigini gorursunuz bununda bir takim ufak tefek hileleri var aslinda oyunda bilerek birakilmis aciklar bunlardan ilki kasacaginiz 1 skill secin ve onu lvl 9 birakin boylece cok seri kasarsınız neden diye derseniz lvl 9 da olan bir skill cool time ile cast timesi ayni oluyor yani mesela 2 sn de cast olan bir skill 2 sn de de cool oluyor yani doluyor boylece beklemeden surekli vurmus olursunuz bu kasmayi automatice baglamak icin ya skillin numarasina klavyedeki numarasina kagit sikistirirsiniz yada 4 5 sn skill e basili tutarak alt tab yaparsiniz ve oyuna dondugunuzde kendi atar fakat en sagliklisi kagit bazen oburu iptal oluyor ve oyun alt tab ta i ken yani asada iken character vurmaz oyun ekrenda acik olacak eger macroya birakip alttab yapip baska islermler yaparsaniz caracter oylece durur vurmaz tavsiyem sudur her skill rank atladiginizda %40 ini dummy ye birakin kendi kassin cok rahat edeceksiniz zaten ilerdeki lvl larda 5 6 saat birakmaniz gerekecek ...

Cabal Online tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cabal Online
» YS online OBT
» Metin 2 Online
» ikariam Online
» Karahan Online